idam isteği

her boka muhalefet
İdam , geri dönüşü olmayan bir ceza yöntemidir. Son günlerde yine konumuz olan idam , akp listesinden milletvekili seçilen bbp genel başkanı destici tarafından bir daha dile getirilmiştir.

İdam , avrupa birliği ile ilişkilerimizi zorlaştıracak olan bir ceza yöntemidir.
Ayrıca bu cezalandırma yönteminin bir kere anayasaya girmesi demek onun başka suçlar için de kullanılmasının önünün açılması demektir. Tacizciye , tecavüzcüye derken ne olacak dersiniz? Muhalif kesimlere hiç dokunulmayacak mı ? Ya da iktidara düşman kişilere uygulanmayacağı ne malum?

Yani dostlar siz siz olun ne olursa olsun idamı istemeyin.
eskitelevizyon
Mantıklı bir bakış açısı. Duygusal olarak bakınca, tecavüzcülere karşı yapılması gereken bir dünya acı çektirme yöntemi var. Ölüm onlar için kurtuluş olmasın.

Tabi bir de şu durum var: Ensar vakfını savunanlar, arka çıkanlar bugün kalkıp tecavüzcüler için idam getireceğiz diyorlar. Bu idamı tecavüzcüler için istemedikleri açıkça ortada değil mi?
zehir
Siyasetçilerin Gaz Alma Yöntemi.
Siyasetçiler Kaldıralım Dediğinde de Uygulamaya Sokalım Dediğinde de İşe Yarayan ve Her Dönemde Etkisini Göstermiş Olan Bir Gaz Alma Yöntemidir.
idiopatik
Evet, caydırıcı bir yöntem olabilir belki ama şu an sadece tecavüz ve istismar için gelebilecek olan idamın, daha sonra diğer suçlar için de kullanılması olasılığı gözümü korkutuyor. Bir dee böyle bir suç işleyen kişinin bu kadar kolay ölmesine gönlüm razı olmuyor.
80'lerde yapılan işkenceler geliyor aklıma,uygulanabilirlik açısından.
di gora bave tenim
Mahkum için bir kurtuluştur. Sokucan 2 adımlık hücreye vericen bolca yemek sıçacak yer bulamayıp yanına sıçıcak ve en sonunda kendi bokunda zehirlenip ölecek. Ne gerek var direkt öldürmeye.

bunlar ilginizi çekebilir