hulusi akar

kargalı karga paşa
Türk Silahlı Kuvvetlerinin orgenaral rütbeli genel kurmay başkanıdır.

Bu gün yayınladığı açıklama metni ise büyük bir düşünce boşluğuna itmiştir beni.

"Kara Kuvvetlerimizin Kahraman ve Fedakâr Mensupları,

Binlerce yıllık şanlı mazisinden aldığı güçle, Asil Türk milletinin birliğinin, kudretinin ve vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesi olan kahraman ordumuzun, vazgeçilmez gücünü oluşturan; aziz vatanımızın ve millî menfaatlerimizin korunması için kendisine tevdi edilen her türlü görevi, cesaret ve fedakârlıkla ifa eden Türk Kara Kuvvetlerinin 2226'ncı Kuruluş Yıl Dönümü'nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin temel yapı taşlarından olan Kara Kuvvetlerimiz, Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün “Cumhuriyet orduları, Cumhuriyeti ve mukaddes topraklarını emniyetle muhafaza ve müdafaaya kadir ve hazırdır.” sözünde ifadesini bulan güvene layık olabilmek için, aziz milletimizin emrinde büyük bir özveri ve gayretle çalışmalarını sürdürmektedir. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra mücadelesine, vatana adanmışlık anlayışından hareketle yön veren Kara Kuvvetlerimiz; risk ve tehditlerin sürekli değiştiği günümüz güvenlik ortamında, özellikle güney sınırlarımız başta olmak üzere sınır güvenliğinin yanı sıra, yurt içinde Terörle Mücadele Harekâtında, yurt dışında Barışı Destekleme Harekâtında, sınır ötesi harekâtlarda ve üstlendiği diğer bütün görevlerde, gösterdiği üstün gayret ve kazandığı büyük başarılarla, milletimizin güvenini ve takdirini kazanmıştır.

Caydırıcılığın, sayısal üstünlükten çok modern araç ve silah sistemleri ile bütünleşmiş ve yetişmiş insan gücüne bağlı olduğu gerçeğinden hareket eden Kara Kuvvetlerimizin fedakâr personeli; son dönemde devletimizin bekası, milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğrunda yürütülen terörle mücadele harekâtında; diğer kuvvetlerimiz ve güvenlik güçlerimizle omuz omuza gerçekleştirilen operasyonlarda, büyük bir cesaret ve kahramanlık örneği sergilemiştir. Bu vesileyle, dünyanın en eski ordularından olan ve tarihin en şerefli sayfalarına emsalsiz zaferlerle imza atan Kara Kuvvetlerimizin ciddiyet, samimiyet, diyalog ve koordinasyon içerisinde; mesai mefhumu tanımadan görev yapan kahraman ve fedakâr personelini, bu yüksek görev anlayışından dolayı içtenlikle kutluyorum."

"Ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk" kelime grubu birilerini bir hayli kızdıracak gibi. Rezervlerimizi alalım.

Kaynak: aydinlik.com.tr
3
frantz fanon
cumbaba ve akp genel başkanı ve başkomutan rte'ye bağlılık yemini etmiş bir profesyonel memurdur. 12 mart ve 12 eylüldeki memurlar gibi.
tsk'nın satır aralarını okuyup ümitlenen atatürkçüleri görünce kemal sunal'ın "güldü demek ki verecek" repliği aklıma geliyor.
jakoben


bölücülüğün sınırlarını zorlamakta yine. müslüman düşmanlarına göz açtırmayacağız... tabi bu yarın, alevilerin anasını şöyle sikeceğiz olur. sonra sunnilerin göt deliği kolundan amcıkişyan cemaatinin düşmanlarının karşısında birlik olacağız !! diye devam eder. bu bölücülüğün bir sınırı yok... tarihe geçmiş bu konuşma. çocukları tebrik ediyorum. kafasına sıkmadan iyi dayanmışlar asşıjdasd
jakoben
bu herif benim 18 ay askerlik yapan bir arkadaşımın komutanıydı eskiden. sene bilmem kaç.tabii o zamanlar world leader in the ass hole on the general falan değil tabi rütbesi. adam askerden döndü bavulu kapının önüne attı aç pleysteyşını geliyorum diyerek banyoya gitti. şimdi askerden yeni geldiği içinde aç ve geliyorum gibi sözcüklerin aynı cümle içinde kullanılması tedirgin etmedi değil. neyse. herif götüne bir pijama çekti oturdu aldı joystiği eline takım seçerken ilk kurduğu cümle ''oğlum cumhuriyetin başı büyük belada'' idi. iki yada üç sıfır kazandı diye hatırlıyorum. güzel oyundu.tıpkı cumhuriyet gibi :(
codex cumanicus
Özgür Özelin söylediklerinin yarattığı göt yanması yüzüne yansımış , görev arkadaşlarının çoğunu yakmış askerimsi siyasal kişiliktir.

Gün gelecek Engin Alan ve İlker Başbuğ paşaların intikamının alınması akabinde kamu vicdanına , halk vicdanına hesap verecektir.