gerçek islam bu değil

mesut komiser
Kendi kitabını bile okumaktan aciz olan, internette gördüğü ayetleri kendine göre yorumlayan, gerçek islamı yaşayan ülkenin veya topluluğun nerede olduğunu sorsan gösteremeyecek, kitabından hoşuna gitmeyeceği bir ayeti veya hadis gösterirsen seni kafirlikle suçlayacak insanların kullandığı cümledir. Bide bunun bir üst versiyonu olan 'islam kusursuzdur, müslümanlar değil' sözü vardır.

Bu insanlara göre şuan ki bütün din adamları islamı saptırmaktadır ve haçlılar dünyaya müslümanları kötü göstermektedir.
kargalı karga paşa
Doğru bir söylemdir. Her ne kadar çomaristan halkının dillerine pelesenk olsa da bu söylem ayniyle doğrudur.

Bunun doğru veya yanlış olup olmadığına karar verebilmek için öncelikle teolojinin kavramlarına hakim olmak gerekmektedir. Daha sonra Tanrı, din gibi kavramlarının tanımlarına, epistemolojik ve onto-epistomolojik açıdan hakim olmak gerekmektedir. Daha sonrasında teizm ve non-teizmin doktrinlerine hakim olmak gerekmektedir. Zira bunlara hakim olmadan bir şeyleri ortaya atmak sırasıyla straw man ve ad hominem mantık hatalarını doğuracak doğurmakla kalmayacak yalnızca boş retorik olarak raflarda yerini alacaktır.

peygamber cocugu
iran'ın şii faşizanlığı , arabistan'daki vahhabiler , suriye'deki işidçi selefiler , türkiye'de ki tarikatlar ,pensilvanya'da ki sümüklü tinerci falan...sorsan tatlı su müslümanımıza bunların hiç biri islam değil. iş ki bu saydıklarımın hepsi islam .dünyanın en geri kalmış toplumları hep müslüman coğrafyalar, sadece türkiye ve dubai'yi bunların dışında tutabiliriz , dubai zengin olmasından mütevellit böyleyken türkiye'de 20. yy'nın başlarında cumhuriyeti kuran kadronun seküler bi hayat amaçlaması ve programını buna uygun düzenlemesiyle oluşan laik bi kesim var, ama türkiye'de ki fanatik islam'cılar ortadoğu'da ki muadillerinin yaşamlarını pek beğenmiş olmalılar ki türkiye'de de böyle bi hayat biçimi dayatmaktadırlar. marx'ın da dediği gibi din bir afyondur. gelişmiş ülkeler dini sadece kilise'ye kapatmışlardır, katoliklerin lideri papa bile geçen aylarda ki bi konuşmasında '' laik olmayan devletler yıkılmaya mahkumdur '' diye belirtmiştir.
sikko
ister inanın ister inanmayın, gerçek islam bu değil! öncelikle kendine müslüman diyenlerin hal, hareket ve davranışlarıyla islamı yargılamak çok yanlış. bu sadece islam için değil, her konuda geçerli bir durumdur. bir çoğunuzu dinlerden soğutan, uzaklaştıran durum bu. kuran'ı okuyup da mantıksız bularak kabul etmeyen çok az insan vardır. gelelim gerçek islamın ne olduğuna... kendimce maddeler halinde gerçek islamın bu olmadığını anlatmaya çalışacağım.

1)her dinde olduğu gibi islam da birleştirici bir dindir. hiçbir ayrımcılığa yer yoktur. gel gelelim ki islamiyette insanlar çeşitli mezheplere bölünmüşlerdir. işte olaylar da burda başlıyor. sünnilik, şiilik vb. birçok gruplara ayrılmışlardır. bu gruplar da kendi aralarında ayrışıyorlar bir de öyle bölünüyorlar... tek bir doğru varken herkes kendince bir doğru uydurmaya çalışıyor. üstelik bu doğru bildikleri kuran harici kaynaklardan olduğu için yoldan çıkmalar başlıyor.

2) kuran'da herşey açık ve nettir. herhangi açıklayıcı bir yardımcı kitaba gerek yoktur. zaten kuran'ın tek başına yetersiz kaldığını düşünen bir müslüman varsa baştan ayvayı yemiştir. bu olay allah'a şirk koşmaktır. binlerce saçmalığa inanan insan nedense allah'ın ona anlayacağı basitlikte bir kitap indirebileceğine inanmıyor.

peki günümüzde müslümanlar kuran'ı neden okumuyor? çok basit...

1) atalarından gördükleri dini eğitimle yetinmeye çalışıyor.
" Onlara, “Allah'ın indirdiğine uyun!” denildiğinde, “Hayır, biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz (yol)a uyarız!” derler. Peki ama, ataları bir şey anlamayan, doğru yolu bulamayan kimseler olsalar da mı (onların yoluna uyacaklar)? " (bakara, 170)

2) yıllardır bu mezhepsel olaylar yüzünden haramlara yeni haramlar eklenerek üstüste bindirile bindirile insanları bir küçük yaşam alanında sıkıştırıp, sapkınlığa yöneltiyor. kuran'da haram olan şeyler çok nettir.
-adam öldürmek
-zina etmek
-faiz almak
-domuz eti yemek
-kan içmek
gibi, kuran her haramı çok net şekilde dile getirmektedir. nahl suresi 116. ayette de bu haramlara ve helallere yeni maddeler ekleyecek olanlar bahsediliyor.

"dillerinizin yalan yere nitelendirmesi dolayısıyla şuna helal, buna haram demeyin. çünkü allah'a karşı yalan uydurmuş olursunuz. şüphesiz allah'a karşı yalan uyduranlar kurtuluşa eremezler."(nahl, 116)

insanlara dayatılan birçok uydurulmuş haram yüzünden islamdan uzaklaşmalar yaşanıyor. bunların en başında gelen abdestsiz kuran okunmaz yalanı!
günümüz müslümanlarının çoğu, ulan abdestim yok, kuran'ı elime alırsam çarpılırım düşüncesiyle ellerini sürmekten çekinirler.ekte de görmüş olduğunuz gibi kuran almak isteyenler için özel not düşülüyor. kendini jelatin vasıtasıyla koruduğunu sananların yaşadığı bir zamanda gerçek islamın yaşanması çok zor. aman ayak altında durmasın, gözümüzün önünde durup huzurumuzu bozmasın mantığında olan insanlar güzelce bir kılıfın içine koyup duvarlarına aksesuar yaparlar. kuran'ın bulunduğu eve şeytan, cin girmez inancıyla huzur içinde yaşarlar. ama akıl erdiremedikleri bir durum var ki o da şeytanın duvarlardan eve girmesi değil beyne ulaşmaması gerektiğidir. bunun da tek çaresi sadece kuran'ı okuyup anlamaktır.

uyduruk hadis kitaplarının uydurduğu birçok haram ve sevapları insanoğlu dikkate aldıkça işler hiçbir zaman yolunda gitmeyecek.

gelin kardeşlerim, sadece kuran ışığında toplanalım. başka hiçbir kaynağı kendimize rehber edinmemize gerek yok. okuyalım, okuduğumuzu anlayalım ve uygulayalım.

ve siz sevgili inanmayan dostlarım, buradan size de bir çağrıda bulunmak istiyorum. lütfen islamı insanlardan gördüğünüz gibi algılayıp önyargılı davranmayın. kuran'ı açın ve okuyun. emin olun ufkunuzu açacaktır.

not: madde madde gideceğim dedim ama sorun sadece kuran okumamaktan kaynaklandığı için pek fazla maddelere ayıramadım.

2. not: sizi seviyorum.

Erkan ARKUT'un yazdığı "kuran'a göre şeriat" isimli blog yazısını da okumanızı tavsiye ederim. http://blog.milliyet.com.tr/kuran-a-gore-seriat-nasil--yobazlara-gore-seriat-nasil-/Blog/?BlogNo=478697
2
nemlendirici kullanan ebu leheb
Kuran'da “din sizin oluncaya kadar kafirlerle savaşın” ifadesinden hareketle tüm dünyayı kana bulayan cihat zihniyetine rağmen mi?

İslam'ın ölüm, tecavüz ve savaştan ibaret olduğu yıllar önce belgelendi.

Sen ne diyorsun değişik?
1