feminist bayanlar

Beastbrook
abi iyi güzel kadın haklarını savunmak falan tamam her şey ama ne bileyim yani abartıyorlar çok bu ülkede. bayan değilmiş kadınmış, yok şöyle yaparız, böyle yaparız, güçlüyüz, şöyleyiz falan. eşitliliği savunmaktan ziyade erkeğe karşı egemenliği elde etmeye çalışıyorlar sanki. bide bazı örneklerini gördüm erkekler kıllarını almıyor diye almayanlar var bizim ne farkımız var onlardan diye... başka dertleri yok erkeklerle çük yarıştırıyorlar.
1
miractanyuvarlananninja
Yahu şu ülkedeki feministlerin geneli de feministlere laf edenler de güzel kafanın nirvanasını yaşıyorlar.
Genel tartışma şekli şundan ibaret:
-Bayan değil kadınmış bana ne bayan diyeceğim işte bayan bayan!
+bayan değil kadın bi kre tm mı! Siz kadın demeyi ayıp olarak gördüğünüz için bayan diyorsunuz! Kahrolsun bu zihniyet! Hepiniz aynısınız! Ataerkil düzenin çocukları!

Peki Sonuç? Hiçbir şey.

Belli bir ideolojiyi ya da bunun savunucularını eleştirmek istiyorsanız tabii eleştirebilirsiniz feministleri ben de eleştiriyorum çünkü eleştirmeye çok müsaitler. Fakat bu doğru argümanlarla olmalı, eleştirirken ironiye düşmemek gerek.
tanri beni seviyor mu
Oros*u çocuğudur karaktersizdir şerefsizdir. Eşitiz ulan ne gerek var böyle boktan ideolojiye. Ha illa feministim diyorsan sktir git eve ekmek getir tamirhanede çalış ve bir y*rrağa sahip ol!
turca
Şişman diye dalga geçtiğim için ağlayan kız.
Kadın, karı, kız, bayan artık her ne s i k i m se. Bana göre hepsi aynı. Geçen biri zarlı mı zarsız mı demişti, bilmiyorum umrum dıśi.
Izmir çankaya burger'a 4 arkadas birde bu şüşko mutant ile yemek yemeye gittik.
Insanların fiziksel özellikleriyle dalga geçmeyi doğru bulmam ama kendimde şişman olduğumdan çok yiyenlere takılırım(duyar kas köpek hadi.)
Olaylar şüşkonun bir wupır, yanına çocuk menü söylemesi ile başladı. Şişko bilmem kaç lira verin içeceğiniz bir boy büyük olsun kampanyasına bir mavü balina gibi atladı.
Karnı Açtı, yağ bağlamış göbeği patatesleri içine almak istiyordu.
Ben çankaya lokantasına ihanet etmiş olmanın verdiği utanç ile soğan halkalarımı kemirirken arkadaşınımın sevgilisi "pağdoğn, bayan wici neğede acabah" diye sordu. Bizim femo, "bayan değil kadın o ehehehe" diyerek çocuk menüsünün yarısını tek ısırıkla mideye cukkaladı.
Kız bunu sallamadan b a y a n wcye gitti.
Kimse bu şüşkoyu s i k l e m e d i ğ i için bozuntuya verdi ve konuşmaya başladı.
"Toplumda kadınlar ayrıştırılıyor" ivir zivir. Pembe otobüsten girdi cinsiyetçi küfürlerden çıktı. Millet muhabbet ile meşgulken ben dışarı bakmış, saatte kaç kişi gectiğini, kaçinin potansiyel müşteri olduğunu, yaş aralıklarını düşünüyordum. Artık kafamı boş şeylet ile s i k mesine dayanamadım ve "derdini s i k e y i m, ne çene varmış a m ı n a koyayım" dedim. Herkes şok oldu haliyle. Cinsiyetçi küfürler etmemem gerektiğini, bunların yetiştirilme tarzım ile alakası olduğunu kısaca 2. Sinif insan olduğumu söyledi. Son derece yüzsüz biri olduğum için bu lafları hiç s i kime takmadım.
Başladım buna saydırmaya; "feminist olmakta haklı olduğunu, söylediklerimden utanç duyduğumu" söyledim ve özür diledim.
Şusko şaşırdı ama ben sadece depara kalkmıştım, vurucu darbemi vuramadıydım viy viy da viy viy.
"Senin gibi götüm yağ bağlasa bende feminist olurdum. Seni annen baban bile beğenmez. Utançlarından güzel kızım bile diyemezler. Seni kör sevse bu leş gibi kokunla yine onu tiksindirirsin, maşallah tü tü tü. Saçma sapan şeyler ile uğraşacağına azıcık hareket et ufal biraz. Şuna bak dünyaları yedin amk, patates kalmadı dükkanda" elinden şekeri alınmış çocuk gibi ağlamaya başladı, mekanı terketti.
Ayi gibi yedi hesabı bize kitledi amk. Tuvalete giden hatun, bunun eski sevgilisinin bunu şişman olduğu için terkettiğini, o gün bugündür erkeklerden nefret ettiğini söyledi. Herkes beni ayıpladı, yapacağı işi s i keyim vs. Ay çokta si kimde.
2