eşini hemcinsiyle aldatan insan

pencere
başta belirteyim ki insanın bir sevda içinde aldatma düşkünlüğüne girmesi salt ilişki yaşadığı insanı değil tüm dünya sevda kurumsallığını ve kendi öz saygısını aldatma eylemselliğidir. hani ayette de der ya ''bir insanı öldüren kişi tüm insanlığı öldürmüş gibidir, bir insanı yaşatan kişi tüm insanlığı yaşatmış gibidir.'' bir sevdada aldatan insan tüm sevdalıları aldatmış gibidir. bir sevdayı adamakıllı değil insan akıllı yaşayan kişi tüm aşkların onurunu kurtarmış gibidir zannımca.

bizim de uzak geçmişte sevdalı olduğumuz insanlarla ağzımızı yayarcasına bu aldatma bahsini konuştuğumuz datlı günlerimiz oldu. işte duygusal aldatma, cinsel aldatma farkı falan filan saçma tasnifleri üzerine kafa diyemeyiz de ağız yorduk diyebiliriz.
yani laf ilaa gelir dayanır bu başlığın bahsine. sevdiğim kadınlara da söylemişimdir, beni bir kadınla aldatsalar hiç zoruma gitmez. her gün daha da muhafazakarlaşan bu sözlükte beni istediğiniz kadar recm edin ama ne yapayım ki samimi düşüncem böyle. hatta ayy ben buna gülerim diyesim geliyor.