ekrem imamoğlu

pencere
tamamen karşıtım bir siyasi görüşte olsa da hakkını teslim etmem gerekir ki aklı başında bir adam. chp seçmeni arkadaşları tenzih ederek söylüyorum bunu ki, chp'de aklı başında siyasetçi kaldığına şaşırdım. istanbul'u alma şansı var. yahut kaybetse de yarım- bir puan farkla kaybeder.

bu da büyük başarıdır. ama asla kılıştar'ın başarısı değildir. siyasette aklı başında değişim isteyen her siyasi tabandan halkın arzusudur. bu arada ekrem beyin, kızgın akp'lilerin de blok halinde oyunu alacağından şüphem yok. asıl kişisel başarısı tam da burada olacaktır.
4
pencere
sağdan ve soldan hangi siyasi görüşte olunursa olunsun bu kalitede bir beyefendilik, kalite ve kararlılıkta olunması gerektiği konusunda ders vermiş siyasetçidir. kendisine teşekkürü borç bilir ve en içten dileklerimle kutlarım.
codex cumanicus
bir siki beğenmeme timi ekşisözlükten buraya göç etmiş olacak ki bu adama da tahammül edemeyen sikko bir muhalif grup yine asılsız ve içi boş nefret argümanlarıyla sadece konuşmak için konuşmuş.

tanım: Uzun zamandır karadenizlilere antipatik yaklaşmama rağmen bu algımı kırabilmiş istisnai siyaset adamı. Görüş kökeninin aksine kozmopolit , kucaklayıcı bir yaklaşım sergileyecek usulsüzlüğün karşısında olunması gereken yegane taraf olduğunu ortaya koymuştur. Zira aynı durum ülkücü kökenli Mansur yavaş için de geçerlidir. Muhalif muhafazakar tabanın seküler kesimle ortak paydada buluşmasını mümkün kılmışlardır.

Bakın bu ne idüğü belirsiz mhpnin akp ile kurduğu samimiyetsiz ittifakın ötesinde gelişen özgürlükçü bir hareketin sonucudur. Şu nato mermer nato kafa cihangir solcusu fikirlerinizden bir sıyrılın da olanları tüm ülke açısından bir tahlil edin. Antalyadaki muhafazakar seçmen Maçoğlunun Tunceliyi almasına seviniyorsa bir şeyler yolundadır demektir. Eyyorlaman bu kadar
lux
alparslan türkeş'i öven tweetiyle ben bu adama niye oy verdim dedirten ibb başkanı. işte bu yüzden kötünün iyisi, daha fazlası değil.
13
anne boleyn
Ekrem İmamoğlu'nun icraatlerini bilmeyen varmış herhalde beylikdüzü belediye başkanı olduğunu bilmiyorlar. İcraat görmek isteyen beylikdüzü'ne gidip inceleyebilir, yaşam vadisine de uğramayı unutmayın
4
gece
hiç sempatik bulmadığım belediye başkanı. hiç samimi değil tam akpartili siyasetçiler gibi davranıyor. umarım bu dediklerimden dolayı utandırır beni.
2
pencere
dünyada benim kadar chp'li siyasetçileri eleştiren az insan vardır. 2009 yılında yer gök kılıçdaroğlu diye inliyordu. muhalif halkımız mülayim kılıştar'ı, kendilerini erdoğan'dan kurtaracak bir lider olarak görüyordu. hatta bu korkuyu o zamanlar erdoğan'ın gözlerinde bile görmüştüm. o zamanlar erdoğan'a şunu söylemeye fırsat bulamadım tabii ki ama bulsam söylerdim, ''raad ol, bu kılıştar baykal'dan bile yeteneksiz bir siyasetçi. baykal'dan bile daha rahat anlaşabileceğin bir çalışma arkadaşındır''
zaten her yerde, chp'li lincini göze alarak söylüyordum bunu. büyük ihtimalle kulağına gitmiştir.

daha bir sene bile geçmeyen seçimlerde ise, ince'nin, salako karakterinden farklı bir gaz karakter olmadığını her yerde anlattım durdum. yine chp'li kardeşlerim benim zır bir siyaset cahili olduğumu düşünmüştü.

lakin ilk defa bir chp'li siyasetçiyi seviyor ve beğeniyorum. sevgili eko başkan, ne bir kesşanlı ali, ne de salakodur. kendisi bir kibar feyzodur. stratejileri muhteşem. özellikle sürekli halkın içinde bir imaj çizmesi kendisini büyütüyor. hafta sonundaki maltepe mitingi, protestoya susamış halkımıza bir moral ilacı oldu. erdoğan'da her zorda kaldığında böyle doğru stratejiler geliştirmiştir. başarısının sırlarından biri de budur erdoğan'ın. şimdi bunu pozitif anlamda eko başkanın da kullanması olumludur.
çekirdek çitleyerek ''abi şunu nasıl yapalım, bunu nasıl yapalım'' diye sohbet edebileceğimiz bir yakınlıkta havası var eko'nun. halkımız da haliyle bu yakınlığı sever.

şimdilik yolunda her adımı doğru atıyor. fakat en önemli eşiği, sınıfsal bir itiraz geliştirebilecek mi, geliştirameyecek mi noktasında olacaktır. demiyorum ki elbette, proletarya diktatörlüğü bayrağı açsın yürüsün. yani yapsa iyi olur tabii ki, ama yapmaz tabii.
şu an avrupada, orta sınıflar hiç olmadığı kadar fakirleşmiştir. fakirlik bile en az 4 katman fakirlik haline gelmiştir. fransa'da, daha da büyüyecek isyanların altında bu can alıcı nokta yatmaktadır. ülkemiz bu fakirliğe ve getireceği ağır dramlara daha hızla gitmektedir. ve bunun ülkemizdeki psikolojik etkileri daha ağır olacaktır. biz yoksulluğumuzdan utanan bir halkızdır. hele ki son 17 yılda, sanal bir zenginleşmenin saçma hallerini yaşayan halkımız daha beter zihinsel ters dönecektir. işte buna önce itiraz ve reçete sunacak insan bütün ülkenin uzlaştığı lider olacaktır. bu yeteneği ve kapasiteyi eko'da görüyorum. gerçi bu yetenek ve kapasite, ince ve akşaner'de de vardı. tek eksikleri cesaretti. eko, şimdilik cesaret konusunda da iyi gidiyor. umarım bozmaz.
pencere
akp'yi yaptığı her kötülükten dolayı affedebilirim fakat bana bir chp'liyi bu denli çok sevdirmesi kötülüğünü hiç bir zaman affedemeyeceğim. şu an burjuva siyaset denkleminin en düzgün insanıdır.
erdoğan geçenlerde kendisi için ''benim dengim değil'' diye bir beyanat verdi. buradan erdoğan'a şunu söylemek istiyorum, yanılıyorsunuz.
bir süre önceye kadar size karşı umut diye pazarlanan ince ve akşener'in siyaset sahnesinde size üstün bir çok yanı vardı. sizin kadar zeki insanlardı. sizden kat be kat entelektüellerdi. fakat onlarda sizde olmayan bir melaike vardı. halka güvenmiyorlardı. fakat bu imamoğlun'da her siyasetçide olması gereken alfabenin baş harfi olan halka sonuna kadar güvenme melaikesi var.
siz iktidarda 17 yıldır çok yıprandınız. ekonominin geldiği son felaket durum taraftarlarınızın bile sizden yüz çevirdiği gerçeğini açık seçik ortaya koyuyor. yeniyi yaratamıyorsunuz. şu an imamoğlu'na sizin taraftarlarınız bile chp adayı gözüyle bakmıyor. yeni, genç, samimi bir lider gözüyle bakıyor. bunları size ibrahim kalın söylüyor mu? sanmıyorum. bence kalın'ı kovun beni işe alın. süleyman soylu'nun yerine de göz kırpıyorum.

imamoğlu'nun gözüme çarpan tek handikabı, vasatın altı bir metin yazarı var. ekrem abi metin yazarını kov beni işe al.
jakoben
fena adam değil. hele ki şu 13 yaşındaki ultra diksiyonlu gençle aralarında geçen ve sonradan sloganlaşan her şey güzel olacak muhabbeti duygulandırmadı değil. fakat derhal göz yaşımı silip videoyu kapattım. bu oyunlara gelmek istemiyorum
pencere
kendisine sevgilerimi iletirim. 23 haziran seçimlerini alnının samimiyet akan teriyle kazanmış ve şeffaflık değişim isteyen herkesin oyunu almış belediye başkanıdır.

sabah annemin ziyaretine gittim. a haber açıktı televizyonda. ekrem beyin beylikdüzü belediye başkanıyken ki güya faiş parayla yapılmış iş ve işlemleri anlatılıyordu a haberde. bir çoğunun iftira ve düzmece olduğundan eminim. lakin şöyle bir sıkıntı var ki artık, ekrem bey bu yayınlar hakkında suç duyurusunda bulunsa dava açacak savcı yok. a haberde ''imamoğlu beylikdüzü belediye başkanıyken abdullah öcalan'ı anma gecesi düzenledi'' bile deseler çamur atıldığı yerde kalacak.

buradan hareketle imamoğlu'nun kazandığı seçimin hukuksuzca elinden alınmasına sevinen akp'li kardeşlerime sormak isterim. bu normal olmayan karar artık kişi hukukumuza bile yansıyacaktır. yarın siz de husumetli olduğunuz biriyle mahkemelik olduğunuzda yüzde yüz haklı olsanız bile husumetli olduğunuz kişi akp'ye sizden daha yakınsa davayı kaybedeceksiniz. ve bu bir normalite olacak. bu tehlikenin farkında mısınız?

ekrem beyi aday olduğu günden beyi çok övdüm. şimdi küçük bir eleştiri yapmak isterim kendisine. geçenlerde dolmuşçu esnafına belediye ulaşım hizmetlerinin kendilerinin kazancına olumsuz yansımayacağıyla ilgili garanti vermiş. bu yüz yılda dolmuşçu esnafı nedir ekrem abi? ulaşım bir insan hakkıdır. ulaşım küçük esnafın da bir yandan ekmek yiyeceği rant sektörü olamaz.
1
pencere
yaa öleydim de, bir chp'li yöneticiye bu kadar aşırı bir sevgiyle muhabbet besleyeceğim günleri görmeseydim. çok değil 6 ay evvel ki ben'e bugünleri şimdiki ben'i ıslak odunla döverdi. 17 yıllık akp iktidarının bünyemdeki tahribatlarından biridir. abi seni seviyorum, geleyim de konuşalım dediğim harika bir varlıktır.

fakat kendisine bir çift sözüm var bu kanalla. sevgili ekrem abi, eko başkan; topal osman'a bağlıyım diye bir açıklama yapmışsın. bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır. senin bu bağlı olduğun adam ankara'da milletvekili katletmiş bir çetecidir. bir diğer bağlı olduğun insan olan gazi kemal'in yerini yurdunu çetesiyle basıp, canına kast etmeye girişmiş bir varlıktır. gazi paşa'nın muhafızları kafasına o kadar çok kurşun sıkmıştır ki bir kafası kalmamıştır. daha sonra cumhuriyet mahkemeleri tarafından idamla cezalandırılmıştır. artık bir yüzü olmadığı için ulus meydanında ayağından sallandırılmıştır.
0 /