doğu perinçek

lavitagiallorosso
bu nasıl açılmaz neyse.dünyada sol hareketin yükseldiği sıralarda (68 hareketi) türkiyede dev-genç, fkf gibi örgütlerde başkanlık yapmış isim. deniz gezmişle arkadaştır deniz bir suçtan cezaevindeyken kendisine mektup yazıp "biz içerde olabiliriz ama dışardaki arkadaşlar sana emanet" demiş. sonrasında türkiyede yükselen kürtçülük akımına kapılmış tutunamamış. işçi partisini açmış yine olmamış. şimdi de partinin adını vatan partisi yapıp laik milliyetçilik rolüne bürünmüş. ayrıca derin devletin yargılandığı ergenekon davasında yargılanmış sonrasında serbest kalmıştır.

(bkz:rustan çok rusyacı)
pekerus
Şüphe uyandıran biri .Farklı düşünen insanlar ile ilişki kurması ona çokça bilgi kaynağı sunmuştur.Bilgisi, kitaplarından açıkça anlaşılır.Ama gel gör ki ,o kitapları yazıp böyle abuk subuk konuşan biriside tuhafıma kaçıyor.En büyük sorunlarından biri,kendine kimlik arayışı olması.
Belki de şimdiye kadar ki görevi buydu.
nazimhikmet
salak saçma yorumlar yazılmış topallığı ile bile dalga geçilmiş sözlüğün seviyesini görmemize vesile olan bir hukukçudur. kendisini siyasi olarak sevmesem de ermeni yalanının kanıtlanmasında ki emeğini de unutmamak lazımdır. kendisi iyi bir yazar iyi bir hukukçudur. siyasi hayatı kötü diye burada hakaret etmek ancak bizim insanımıza yakışır.
valonqar
perinçek: kenan evren atatürk karşıtı adamdı.

ahmet hakan: ama kenan evren en atatürkçü adamdı hep atatürk'ten bahsederdi.

perinçek: tayyip de hep allah'tan bahsediyor, sözlerinin sahibi adam.
0 /

bunlar ilginizi çekebilir