doğu akdeniz krizi

pencere
bölge devletlerinin sırf türkiye hükümetine olan gıcıklıklarından tırmandırdığı krizdir. yoksa herkes biliyor ki oradan çıkartılacak doğalgazın astarı yüzünden pahalıya gelecek. düşünsenize bahse konu devletlerden, israil'inden, mısır'ına aramızın iyi olduğu ülke yok. zaten kıbrıs cumhuriyetini sokakta görsek tanımıyoruz. yunanistan'la da çarşı her an karıştı karışacak durumunda.
bizim hükümetimizde yarın öbür gün ekonomide neler olabileceği malum, bari boka sarışa peçete yetmezse doğal gaz ayağına milliyetçilik gazı pompalarım diye diri tuttuğu kriz.
the spook
Şaşılacak şekilde, tbmm'deki özgün partilerin bir bütün olduğu kriz. İçimizdeki yaklaşık 70 milyon sığıra rağmen, dış işlerinde birlik olabilmemiz beni rahatlatıyor.
zehir
Rezervler ilk olarak 2000li yılların başında ortaya atılmış. Bugünki krizin temeli arap baharıyla ortaya çıkarılmıştır. Akdenizde kıyısı olan Ülkeler iç sorunlarla nekadar meşgul olurlarsa dünya petrol piyasası akdenizde o kadar hakimiyet kurar mantığından bütün batı akdenize toplanmış. Akdenizde Ortaya çıkacak enerji kaynağı yok diyen veya çıkarsa bizene diyen angut varsa ada ve kıyısı olan ülkelerin münhasır bölgelerini incelesinler ki türkiye ve KKTC'nin akdenizdeki kaynaklarda ne kadar hakkı olduğunu anlasınlar. İlkokul geometri mantığıyla akdenize bakarsanız hiç bakmayın derim çünkü hiç bilmemek yanlışı doğru gibi anlamaktan daha iyidir.