diyarbakır van ve mardin belediye başkanlarının görevden uzaklaştırılması

lux
içişleri talimatıyla gerçekleşen hadisedir.

Diyarbakır: %62.93
mardin: %56.24
Van: %53.83

hdp'nin yerel seçimlerde mevzubahis şehirlerde aldığı oylar bu şekilde. halk net bir şekilde hdpli bir belediye isterken nedir bu dayatma? devran döndüğünde kendinize kaçacak yer arayın.
jakoben
ilk hamlesi de atatürk portresini kaldırıp tayyibin portresini koymak olan faşizm kışkırtması. iç savaş istiyor aq çocukları ya. lan oranın halkı seçimini yapmış aq. ihaleye fesat mı karıştırmışlar?bom boş arazileri amerika'ya peşkeş mi çekmişler? lan siz değil miydiniz apo'nun kuzenine mi ne söz veren, onun lafını dinlemeyi öğüt edenler? alayınız kolpa aq. tek derdiniz para, makam. akp'nin tüm teşkilatlarının içinde 1,90 boy ortalamalarında , 85-95 kilo arası kaslı ve atatürk portrelerini ofis kameralarına gülümseyerek kaldırma amacından başka bir boka yarayıp yaramadığı meçhul bir tayfa var acayip kıl oldum. infaz listemizde de bu ekibin adı böyle geçer inşallah. atatürk portrelerini ofis kameralarına bakıp gülümseyerek kaldıranlar solaaa dön. dört adım ileriiii marş. nişaaan al; ataççççç
the spook
terörist oldukları gerekçesiyle yapılan hamledir. Asıl mesele, terörist kabul edilen şahısların adaylıklarını kabul eden ysk'dır. Olası bir doğuya yalakalık için terörist başı apo'nun hapisten çıkarılması durumunda, önümüzdeki seçimlerde adaylığını koyabileceği devlet kurumlarımız tarafından kanıtlanmıştır.
pencere
kürt halkına 80 senedir etmedikleri kötülüğü bırakmadılar. şimdi yine bir kez daha siyasi iradelerini gasp etmişler hiç bir şey olmaz. halklarımız dayanışma içinde bunun içinden de alnının akıyla çıkar.

hdp siyasi geleneği ise kürt halkını bile aşan bir mekanizmadır. binlerce siyasetçisi, üzerlerinde bir çakı bulunmamasına rağmen maphustur. bugüne kadar hdp/dbp belediye başkanlarının teröre maddi kaynak aktardığına dair binlerce manşet görseniz de bu hususta tek bir iddeaname bile yoktur.

hdp'ye bu zulümle umudu yok edemezsiniz. aynı adana'da sıcağa sinirlenip güneşe ateş eden dayılar kadar komik duruma düşmekteler. 10 yıl önce yüzde 5 alan parti bugün yüzde 14 oy almakta.
hdp umuttur. hdp varsa umut var.

son dönemde bahsi geçen hdp li belediye başkanları kayyımların trilyonluk çerez faturalarını ödemeye fırsat bulamamıştı. ne ara teröre yardım ettiler ki.
yani akp 2 sene önce yine aynı pilavı yedi ama hal ohal değil. o zamanlar bağzı muhalifler bile bu yöntemi terörle mücadele sanıp yiyorlardı. bugün ise bir çok akp li bile yemiyor bunu.

evladı kerbalayız. ayıptır, zulümdür, cinayettir.