camilerde siyaset yapılması

p
franz
Genel olarak seçim dönemlerinde oluşan durumdur.

Haliyle diyanet işleri ıslama ve dine hizmet etmediği, hükümete destek olduğu, asıl görevi siyaset yapmakmış gibi davrandığı için bu durum ortaya çıkmıştır.

Bundan daha da beteri, siyaset yapmayı adet haline getiren vazifeşinas(!) imamlar vardır ki, istiklal mahkemeleri olgusunu aklıma cemre gibi düşürmektedir.
yusufbaym
türkiye gibi gün geçtikçe ortamı berbatlaşan bir ülkede olmasını normla karşıladığın olaydır. insanlar din gereklerini yerine getirmek ve bir miktar da olsa din bilgisine sahip olabilmek için camiye gelip imamı dinlerken imamın onlara islam gölgesine sığınmış insanları savunması tabii kabul edilemez. ülkede en normal sayılabilecek olaylardan birisi olması da ayrı üzücü ve ayrı sinir edicidir.
jakoben
bazen kavga ve tartışmaya sebep olmaktadır ama normal ve beklenendir tarihte daha önce çok kez çokça devletin başına gelen durumdur.bunlara şaşırmak komik.bunlardan ders alamayan türkiye devletinin kabahatidir. e-5 kenarına bile camii yapan ve beyaz yakalı çekmeyi amaçlayan komik duruma düşmüş adamlar bunlar.camiler artık ibadethane değil ideolojik örgütlenme karargahıdır.