bazı insanların gözlerinin duygusuz ve boş bakması

williamshakespear
bende de olan bir durumdur insanlar genelde gözlerimde hiçbir duygu olmadığını ve anlamsız baktığımı söyler açıkçası beni "ulan psikopat falanmıyım acaba " diye düşündürmüyor değil.
1
sorbuyukbaba
Bugün girdiğim mülakattaki adam başlıktaki bazı insanlardan biridir.
O kadar insanla konuşmaktan nasıl sıkılmışsa gözü ifadesiz şekilde bir büyüyüp bir küçülen adamımızın bakışlarını anlamlı ve ilgili hale getirebilmek için konuyu çok acayip memleket meselelerine getirmem gerekti. Gerçi bu tür meseleleri Türkiye gibi bir yerde beni mülakata sokan bir adamla bu denli konuşmam ne kadar hayrıma olucak onu sonuçlar açıklandığında öğreneceğiz. Sanırım umudu kesiyorum swh.
neptune
böyle bir insan olabilmesi için iki ihtimal var. ya gerçekten kişiliğinin bir parçası olarak soğuk ve donuk bir insandır ya da senelerin birikimi ile gelen bıkkınlık hissi ile birlikte, duygularında körelme olmuş bir insandır. ikincisi hem üzücü hem de profesyonel desteğe ihtiyacı olan bir insanın ruh halidir.
zeybek
En normal haldir. İnsanlar duygusal ve dolu gözlerle bakmak zorunda değildir. Yaşadıklarını sizin gibi dışavurumuyor kuvvetle muhtemel. Düşünüyordur, etrafının farkında değildir. O an zaten bu dünyadan da değildir.
eddylmao
Gözler ruhun aynasıdır diye güzel bi tabir var. Açıkcası inandığım bir tabir diyebilirim. Bazen aynaya baktığım da kendim de gördüğüm o umutsuzluk, vazgeçmişlikğe şahit olduğum çok oluyor. Biraz takıntılıyım, göz kontağı kuramıyorum fakat kurduğum zaman insanların gözlerinin içindeki o mutluluğa şahit olmak benim için bazen fazla üzücü. Eğer dikkat ederseniz bir insanı gözlerinden çözebilirsiniz. En azından bu benim için basit oluyor.
jakoben
memleket şartlarında normal olandır.bende öyleyim.eskiden değildim, neşe dolu bir insandım ama tükenmekte hissediyorum kendimi. gülüp eğlenmek ayıp geldiğinden artık gülüp eğlenme aktivitelerimi bile gizli saklı yapıyorum.zaten şu şartlar altında aksi bir suratla gezende sorun vardır bana göre.