barbaros şansal

pencere
modayla ilgilenmediğim için sanatı hakkında yorum yapamayacağım modacı. ama bir kaç programda denk geldiğim kadarıyla gerçek bir entelektüel ve tatlı bir kırık.

lafını sözünü esirgemeyen cesur da bir adam. günümüzde baba baba aydın geçinip hükümetin bir politikasını eleştiremeyen korkaklar yanında baya da delikanlı bir adam.

bu adamcağızı çevresi polisle doluyken vahşi bir guruhun dünyanın gözü önünde linç ettiğini her kes gördü. oysa türkiye'de işkence mi var? bari eskiden bu kadar göz önünde yoktu demek istiyorum.

elbet geçecek bu günler. zulüm payidar kalmayacak. ve geçmişe baktığımızda atilla taş'ların bile susmadığı, f tipinde yattığı günleri nasıl atlattığımıza bakıp ürpereceğiz.
jakoben
bir röportajında jakobenizm ile makyavelizmi birbirine benzer kavramlarmış gibi iktidar eleştirisinde aynı cümle içerisinde örneklendiren arkadaş. biri halk hareketi ve halk mahkemeleri kurarak yargısız infaz yapmayan bir akım. diğeri ise tarih boyunca emperyalizmin, burjuvanın halklara karşı en kullanışlı silahı, nihilist bir yok etme tekniği. ha babacım, o lümpen podyumlarına odaklan sen. muhalif olacaksan en azıdan ne dediğini biliyor ol. mesela kavramlara bulaşmayabilirsin