babadan para istemek

weed
Bu yaşıma gelipte hayatımda yaparken en mahcup olduğum şeydir. Keşke eskisi gibi 5 tl'nin her şeyi çözebileceği günlerimde olsam.

Sorarken sesim titriyor bir şey diyemiyorum adam kalp krizi geçirmiş 2 aydır evde yatıyor ailenin ekonomisi hakkında bi fikrim yok bunlar bi yandan bastırırken para istiyicekken baba nın b sini söylerken sesim titriyor.

Metin abi nolurdu şu arabayı gitmeden alsaydın ulan benide bu pozisyona sokmasaydın. Yapıcağın iş 30 dakikaydı. O 30 dakikalık işi yapmayıp tatile gittin diye bana neden bunları çektiriyorsun bari parayı bırakaydın ben kendim gidip alaydım.

Her neyse sırf para istememek için 3 aydır boş günüm olmadan çalışıyorum bir yandan okula gidiyorum canıma tak etti. Metin abi nolurdu mk 30 dakikalık işti nolurdu?
anne boleyn
kız çocuklarının babası kızlarını kıramadığı için her zaman annelerden daha yüklü miktarda para verir. babadan para istemek kolaydır. o yüzden babalar para konusunda müthiştir.
radis
Ilkokul, ortaokul ve lise zamanlarımda pek tercih etmedigim ayni zamanda kendimi kötü hissettiğim bir uygulamadır.Gereksiz bir mahcubiyet oluşturduğunu söylemeliyim.işine erken giden peder masamin ustune para birakip giderdi.Uyanip parayi gördugumde kendimi o**pu gibi hissederdim.Fakat universite de yüzsüzleşen ben ; işin azıcik b*kunu cikardigimi soylemeliyim
darkmordecai
Erkekler için belli bir yaşı geçince çok zor bir durumdur.utangaçlıkla Erdem arasında gidip gelen süreçte çaktırılmasa da babalar genelde anlarlar.ama eşek kadar olduğun için tabii ki zor durumda kalırsın istemezsin.çünkü hep dışarıda olduğun için evin durumunu bilemezsin.
rigmo
Lise yillarim gelip catmisti. Daha telefonum yoktu. Babamdan telefon istemistim. Tamam kurbanda aliriz demisti. Hayvanlari ne kadar sevdigimi biliyordu. Kurban yaklasti. Babam yarin adak yerine gidiyoruz dedi donakaldim birsey diyemedim ama bicaklarin bilenmesinden durumu anlamistim sert adamdi vesselam birsey diyemedim. Sana telefon alacagiz dedi. Gittik bagirsaklar arasinda kelleler arasinda kan revan aksama kadar calistik. Gidip tam iki kere kustum. Guzelde para kazandik al dedi simdi gidip telefon alabilirsin. O gunden sonra babamdan para istemedim. Ben baba para lazim demedim o da para lazim mi demedi. Ama odamda ara ara para buluyordum. Buyuyunce anladim babam bana o gun buyuk bir ders vermisti. Birseyler istemek kolay, kazanmak ise zordu. Birseyler istemek icin, cabalamak lazimdi.(Daha sonra sahte rapor basip paranin dibine vurdum o ayri tabi swh.-baska bir baslikta bu olayida anlatirim-)
Sonradan "ucurum sevenin, kanatlari olmali" sozunu okuyunca daha da anlam kazandi.
Velhasilikelam babadan para istemek zordur ama almak daha zor olmali.
2