Aziz nesin

themartian
Devrimci ruhlu bir yazar,şair.hayatı boyunca çomarlar tarafından abd yanlısı,dış güçlerin maşası olarak hedef gösterilmiştir.şaşırdık mı?

-hayır

Yazdığı kitaplar algı sorunu olan eksik beyinliler tarafından toplatılmak istensede bizim için her zaman aydınlıkçı bir yazardır, adamın dibidir.
Tanıtım
Türk halkının %60 ı aptaldır. Lafının üzerine kendine dava açılacağı söylentilerine 'eğer ben kazanırsam türk halkının aptallığı tescillenir yapmayın' diye uyarmış ve davayı kazanmış büyük insan.
bengay
Keşke bizim diktatörümüz olsaydı o ve onun gibi bir grup aydının olduğu bir komite tarafından idare edilseydik, hepimiz onun gibi olmaya çalışsaydık dediğim büyük sanatçı/aydınlardan.
#aziznesinolunmalı
mergen
soyadını alışını aşağıdaki anekdotla anlatan güzel insan:

“1934 yılında soyadı kanunu çıktı. herkes kendisine soyadını kendisi seçtiği için, insanların bütün gizli aşağılık duyguları ortaya çıktı. dünyanın en cimrileri 'eli açık', dünyanın en korkakları 'yürekli', dünyanın en tembelleri 'çalışkan' gibi soyadları aldılar. her türlü yağmada hep sona kaldığım için, güzel soyadı yağmasında da sona kaldım. bana, ortada böbürlenebileceğim bir soyadı kalmadığından, kendime 'nesin' soyadını aldım. Herkes 'nesin' diye çağırdıkça ne olduğumu düşünüp kendime geleyim istedim.”
0 /