azerbaycan

biz de sizi seviyoruz
Vatandaşlarının bir kısmının türkiye taraftarı, bir kısmının ise türkiye taraftarı olmadığı ülke.

Bildiğim kadarıyla bazı azeriler türkiye'yi kardeş ülke olarak görmüyor. Ermenistan'ın azerbaycan'a saldırılarına sessiz kalan ülkemizin azerbaycan'a kardeş gözüyle bakıp bakmadığını da merak etmekteyim.
elfakbadi
Bakin ben irkci degilim turanci degilim o degilim bu degilim ama şunu söyliyeyim kaç azeri tanidiysam hepsi Türkiye'den kız düşürme peşinde.Bizim hükümetimizde sağ görüşlü onlarında.E nasıl oluyorda manat , dolardan yüksek? Ha bide şu var bu azeri elemanlar sanki kendi ülkeleri çok süpermişcesine her fırsatta ama bakın her fırsatta turkiye'nin iç ve dış meselesine bi yorumda bulunup karışır.kardeş senin ülkenin etnikleri beyaz tenli güzel güzel kızlar, bizim öyle mi?
atticus finch
dillerine hasta olduğum hazar denizi batı kıyısındaki türk ülkesi.

bunların çomarları bizdeki gibi dinci değildir, ağır ırkçıdır, temgri bize menemencidir.bide baya bi sosyalisti vardır, o yüzden de severim, öyle ki yapılan anketlerde sscb sosyalizmini geri isteyen azerbeycan - kazakistan vatandaşları %60 üstü bir şey çıkmıştı diye hatırlıyorum.. darısı türkiye'deki "kominisler türk düşmanı!!111!!" diyen çomarların başına
itzhak stern
nasıl kardeşsek anlamadım vize ile giriliyor. hoş , gerçi ne kadar iyi bahsetseler de türkiye'ye gelmekten haz etmeyen eğitimi beğenmeyen yine de ve yine de burası hakkında olumlu ve sürekli kardeşlik türküleri söyleyen , tebessüm ettiren bir dile sahip ülkedir.
grifingoo
Araplaşma konusunda bizden geride kalmayan bir ülke olduğu için pek sevmem ama kanında Türklük olan bir millet olduğundan böyle densiz bir giri bıraktığın için senin ecdadını bile skerim
filozovski
rüşvet ülkesidir.

1991'den beridir aliyev hanedanı tarafından sömürülen devlettir. halkı hiç huzurlu değildir. maaşlar düşüktür.

kafkasların incisi olarak nitelendirdiğim devletin petrolünü oğluna,kızına şehirler alarak beter hale getiren, halkına huzuru vermeyen aliyevlerin sonu nasıl olur bilinmez ama ülkeyi yahudilerin istila ettiği gerçeğide vardır.

tek ayrım noktası din özgürlüğü vardır sadece.

gidin gezin. yemekleri güzeldir. insanları cana yakındır. özellikle türkiyeyi ve türkiye türklerini çok severler. çoğu "azeri" kelimesini sevmez. aman dikkatli olmak lazım bu konuda.

umarım bir gün elçibeyin,resulzadenin ve atatürkün askerleri azerbaycanı tamamen bağımsızlığa kavuşturur.
altayhan
Azer ve baycan(baygan) kelimelerinden oluşur ismi. Azer, farsçada ateş demektir. Baycan ise yine farsçada yurt, toprak anlamlarına gelir.

Azerbaycan od-yurdu yani ateş ülkesidir. Yerin altında bulunan gazlar yeryüzüne çıkar ve çıkan ateş hiç sönmez. Zerdüştlerin kutsal saydıkları bu ateşler, tarihte önemliydi. Zerdüşt dininin azerbaycan'da kutsal saydığı ziyaret yerleri hala mevcuttur.

Azeriler(daha doğrusu azerbaycan türkleri) anadolu, ırak, suriye ve balkanlar'daki türkler gibi oğuzdur. Dilleri, Türkçenin güney koluna mensuptur.
0 /

bunlar ilginizi çekebilir