atatürk'ü ilahlaştırmak

peygamberdevesi
tamam atatürk'ü seversin biz de seviyoruz da kardeşim sen neyin tribindesin la bunu ciddi ciddi yapanlar var sonra gerçek atatürkçüler çomarların diline düşüyor.
codex cumanicus
Eminim şad olan ruhu bedenini terk etmeyip de bu acınası günleri görseydi, Atatürkçü olduğu iddiasıyla her durumda kendisinin ardına saklananları, meseleyi sürekli taşşağa vuranları iskilipliyi sallandırdığı gibi sallandırırdı
1
Virtuoso
Bu konudaki yorumum direkt olarak Jahrein'in yayında atatürk hakkında söyledikleridir. kimse ilahlaştırıyorsunuz vs. sohbetlerine girmemeli atayı sevmeli sahip çıkmalı ve hatta her anlamda benimseyip saygı duymalı.
altayhan
Mitolojideki pek çok tanrı, eski büyük savaşçıların ve kahramanların ilahlaştırılmış sembolik halidir.

Atatürk bundan binlerce yıl böyle büyük işler yapsa ya peygamber denir ya ilahlar arasına katılırdı.

Günümüzde gericiler, şıhlarının ayağını öpüp abdest aldığı suyu içerek cenneti garantilediklerine inandıkları için atatürkçüleri de kendileri gibi sığ zannediyorlar.

jakoben
atatürk allahtır.anamı bizzat sikmiştir.sikmediyse eğer ayıp etmiştir.anıt kabirde namaz kılmayan o.*** ç.***dur.böyle bir anasını sikerken belimi sakatladığımının halkına rağmen böyle bir devrim yapan adam ancak allah olabilir.gidin anıtkabir kıble yapın namaza yatın.allah m.k.a'tür.
düzadam
Kafa yapısı ve ideolojisi sadece bir insanın yaptıklarından, yapmadıklarından ileriye gidemeyen insanlar var ya hani. İşte onların bir üst modelinin yaptığı eylemdir.

Not: seviye atlama dönemlerini çok merak ediyorum.
0 /