aşk acısı yaşamamış insan

azercelaleddinirumi
hayatta "sevgiyi" tatmamış insan yoktur, olamaz da zaten. Lakin bu durumda sevgi ve aşk tamamen aynı şeyleri ifade ediyor demek değildir. Aşık olmadım diyen bir insan genellikle "tripleniyonuz yhaa, köpeklik mi ediyim knk, hiç uğraşamam yiyişir geçerim" düşüncelerini savunur ve kendince haklılık payına sahiptir. Gençlerimizde en ufak hoşlantıyı aşk sanıp "pire için yorgan yakmak" kalıbındaki insanları, beni sevmiyor diye intihar edenleri, ellerin olmuş kankaaa diye şarkı yapanları hor görmek bence çok makul bir fikirdir ama dediğim gibi bunu sevmedim olarak lanse edemezsin

Hayatı karı, kız (feministler lütfen.) ortamlarında geçmiş birisi olarak söyleyebileceklerim; çok sevgilim oldu, her türlü insanla birliktelik yaşadım, sevdim, kullandım, sevilmedim ama hiç gerçekten aşık oldum diyebileceğim bir durum yaşamadım. Bence bu konuda ikileme düşüyoruz ve seçimimiz bizim aşk'a olan bakış açımızı şekillendiriyor.

Kimisi uğruna herşeyi yapabilecek, daha önce söylediğim gibi pire uğruna yorgan yakabilecek, gözünü tamamen karartıp hayatını sevdiğine endeksleyebilecek bir bakış açısına sahiptir kimi ise; sevginin usandırıcılığını bilir ve ona göre ilişkisini sürdürür, gerektiği yerde ceketini alır gider ve bunu yıkıcı bir şekilde yapmaz.

Şeklinde özetleyebiliriz
Valar dohaeris
tecrübesizdir. insanlara çok fazla güvenir. Aşkın hâlen daha sadece mutluluk ve huzur getireceğine inanır. bu acıya düşenleri yargılar. komik bulur. dinledikleri müziklere belki de kahkaha atar. Ama elbet onun da canını yakacaktır birileri. O günden sonra asla eskisi gibi olamayacak, insanlara ve aşka olan inancı azalacak, bir zamanlar dinleyenlerine güldüğü o şarkılarda (bkz:müslüm gürses - affet) Kendisini bulacaktır. Ona da şimdiden Geçmiş olsun.
madman necromancer
gunumuzde sirf gotu guzel veya cok arzulaniyor diye 3 ay birisiyle olup ilerletemediklerinden dolayi ayrilip triplere girmemis veya hic bu tarzda bir iliski aramamis akilli insandir.
giyotin
Günün birinde aşk acısını yaşayacağını sanıyordur. Ama o mide ülseri yada nazımın deyimiyle enfarktüsüdür kalbinin...
gençlere mesaj olarak şu şarkı gelsin

kutsalchomar
Ben aslında çoğu kişinin aşık olmadığına inanıyorum. Dünyada herkes aşk aşığı o yüzden herkes şunu çok seviyorum diye etrafta acılıyım hacımm diye takılıyor. Sevmedikleri kişilere bile kendilerini aşık ediyorlar.