aşık olduğunda hissettiğin o ilk duygu

rigmo
anlık bir şey yaşamadım. ben gördüğüme değil, bildiğime aşık olurum. bak şimdi yazdım bunu, güzel lafmış kullanılabilir.
kargalı karga paşa
Zamanın bedenimin üzerine tonlarca ağırlıkla çöktüğünü hissediyordum başta. Herşey flu ve slowmotiondu adeta. Sadece o ve gözleri vardı. Konustugu zaman ise dudaklarına bir sinemaskop efekti iniyordu adeta.

Sonra birden evrenlerin birbirine geçtiğini hissetmeye başlamıştım. Vücudumda milyonlarca spiritualist akım yaşanıyordu adeta. Cigerlerim kaburgalarımı kıracak kadar genişlemiş göğüs kafesimi parçalayabilecek kadar güçlüydü ve sonsuza kadar nefes alabilecekmiş gibi dipsizdi adeta. Kulaklarımdaki basınç tatlı bir tınıya yerini bırakırden havada toz pembe bir pamuk şeker kokusu sarılmıştı sanki.
hanzo hasashi
Üniversite yıllarımın ilk senesi, bölüm hocalarının birine aşık olduğumu hatırlıyorum. Üzerimde beyaz bir tişört vardı, kaslıyız tabi güneş altında parlıyoruz. Kadını gördüm, aha dedim, bu kadınla tanışmalıyım, hayatım değişecek diye. Zaten hava sıcak ya, tişörtün altına bir şey de giymemişim, kalbim Hudson Hornet kornası gibi "broom, boom" "pat, küt" sesler çıkarıyor, üstüne üstlük tişörtten atışları belli oluyor. Yıllar geçti(2 yıl), felaket aşığım ama, ona çok yakınım, söylese o ben söyleyemem, ama her gördüğümde hala kalbim aynı duyguları yaşar, daima yüzüm gülümser, hep severim, hep severim, kalbim durana kadar.
ickial
6 yıla yakındır reflüyüm, midem kalbim kadar yanmamıştı. daha kolay nasıl anlatılır diye düşündüm ve sadece bunu yazabildim.
yıllar yıllar sonra, bu kez de bu hayat bana güler diye düşündüm ilk defa. ilk defa, korkmadan adımlarımı attım uğruna değdiğini düşündüğüm, güzel zannettiğim bir yola.
duygularımla oynanırcasına..., hazır değilmiş... insanı aşk hazırken mi yakalar? zaten aşk bence ansızın yakalanmaktır yağmura. şemsiyen olmadan ıslanmak, hasta olacağını bile bile hala ıslanmaya devam etmek bundan zevk almak değil midir?
güzelce yelken açamadan bitti. acısı kaldı. ne kadar kalır daha bilemem. ama şu an kaldı işte.
beni kendine inandırdığın için, aslında hiç de akıllı olmadığımı gösterdiğin için sağ ol. kandırılamayacak kadar akıllı olduğumu ve olaylara karşı soğukkanlı tavırlar gösterebileceğimi zannederdim, hep bi şeyleri zannettiğimiz ama hiç emin olmadığımız için kaybediyoruz sanırım. bak bundan bile emin olamadım, hayat olasılıklarla dolu
1