anime

suzuha
Animasyon'un japoncasi. One piece, naruto, bleach, death note, sword art online, fairy tail en taninanlarindan birkaçidir. Çogu anime, japon cizgi romanlarindan (bkz:manga) uyarlamadir.
sayhimylittlefuhrer
Japon animasyonunun genel adıdır birçoğu mangalardan animelere çevrilir çizgi filmin aksine bol kan argo cinsellik şiddet barındırır. Meşhur hentailer bunun altdalidir. şahsen boş günlerim de oturur 15-20 bölüm izlerim
hena
Anime bir çizgi dizi olup çizgi filmle karıştırılmamalıdır çünkü çizgi dizi çizgi filmi kapsar. Ama çizgi film çizgi diziyi kapsayamaz yaş aralığı olsun kategori olsun yapamaz.
Animelerin yaş aralığı çocuklardan yetişkinlere kadar uzayabilir.
Kategorileri:
shounen
Seinen
Shoujo(aşk)
Yuri(lez)
Yaoi(gay)
Smut(cinsel)
Ecchi(sapık)
Hentai
Bilimkurgu
Vampir
Doğa üstü
Komedi
Josei
Dram
Korku gibi uzayıp gider.


6
weed
Bir oluşumun sadece hayran kitlesiyle yargılanması üzücüdür. Şimdi asıl konumuza gelirsek anime nedir? Anime bundan bilmem kaç yıl önce bir çizerin ilk olarak manga tarzı bir karikatür çizmesiyle oluşmaya başlamış bir kültürdür amcamız bu karakterleri kendi istediği şekilde çizer ve manga kültürünü oluşturur bunu takip eden yazarlar karakterleri kendi zevklerine göre çizmeye başlayınca birde içerisine güzel hikaye eklenince oluşan sanat dalına manga denmiştir. Ardından teknolojinin ilerlemesiyle ve manga nın japonyadaki topluma etkisi artınca anime ismi verilen çizgi film ler oluşturulmaya başlanmıştır. Geçen yıllar sonrasında günümüzdeki hayran kitlesinin cidden kötü olduğu geçerlidir ama birde eskilerden gelip en güzel serileri izlemiş insanlar vardır. Bunlar anime izleyenlerin bordo berelileridir. Günümüzde sao tokyo ghoul gibi seriler övülürken bu bordo berililer gerçek anime kültürünü tattıkları için haliyle bu serilere çöp gözüyle bakmaya başlamışlardır. Kısacası anime kişiliğinizi bozmadıkça izlenmesi zevkli şeylerden biridir.
5
kargalı karga paşa
Anime buz gibi çizgi filmdir. Çizgi dizi vb. gibi tanımlar yaratmak anlam boşaltma ve kurnazlık çabasından başka bir şey değildir.

Animeyi farklı kılan nedir derseniz anime, Japon çizim sanatıyla oluşturulmuş kendine has bir sanat eseridir.
Günümüde bir çok anime Mangaya dayandırılarak yazılmakradır. Bir çok insan mangakası olmayan serilerin anime olmadığını savunabilir. Ancak bu büyük bir hatadır. Animeler bir mangaya bağlı olmak zorunda değildir.Hatta Mangaya bağlı animelerden biri olan One Piece (ki ben zat-u mangalarını ve animelerini tek geçerim) birbirinden farklı olay örgülerine girebilmektedid. Hatta Mangakaası Enchiiro Oda teori yazarları için (ki onlardan biri benim) "Beni anime değil manga bağlar ben ona bakarım." tadında bir açıklama yapmıştır.

En bilindik anime örnekleri

Heidi
Şeker Kız Candy
Pokemon***************
Yu Gi Oh*****
Digimon*****
Monster Ranchers****
Tsubasa*****
Ay Savaşçısı
One Piece*****
Death Note*****
Etc.

Notlar:
Not 1: Yıldızlar benim sevdigim izledigim ve değer verme sıralamamdır.
Not 2: One Piece Turkiye Topluluğu adminlerinden biriyim. Soruları alabilirim.
3
herr muller
Pek kültürüm yoktur en son yu gi oh ve shaman king falan sayılıyorsa o kadar. Ama şimdi bu attack on titan denen şeye başladım çok güzel ulan öneririm benim gibi uzak olanlara
6
0 /