akp'nin başarısının nedeni

valonqar
Giçsiz mihilifit dinilirik izitlinibilir. nedense chp'nin içinde mücadele eden insanlardan çok, chp'yi televizyondan takip edip, seçimden seçime "vatan elden gidiyor" diyenlerin eleştirdiği "güçsüz" muhalefet partisi chp.

lider özelliği yok, yırtıcı değil, siyasi üsluptan uzak, çok kibar, çok naif vs. vs...

"defol git", "istifa et pislik" vb... peki gitsin. ama sen gel yerine sevgili kardeşim. bu denli muhalefet gücün varsa sistem çok kolay,

www.chp.org.tr websitesine girip (evet chp'nin bir websitesi var) üyelik kısmına tıklıyorsun. (evet online üyelik de var.) sonra kredi kartı ile şak diye üye oluyorsun, parti üye kimliğin evine geliyor. (evet bu hizmet de var.) sonra mahalle teşkilatın ile buluşuyor, tanışıyorsun. sonrasında ilçe ile, il ile kaynaşıyor, çalışmalara toplantılara katılıyorsun. sonra belki parti meclisi üyesi olursun. parti meclisi ve myk'da yaptığın üstün çalışmalarla sivrilir, halkın beğenisi kazanırsın. sonra kurultay tarihi gelir, aday olursun, delegeler de seni destekliyor olacaktır. rakiplerinden fazla oy alırsın zaten, ona şüphem yok, yeni genel başkanımız sen olursun. biz de sevinçle ve umutla, senin liderliğinde gireceğimiz ilk seçimde alacağımız %78'lik oy oranının hayallerini kurmaya başlarız.

ama durum aksi gibiyse, dışardan sallamayı seviyor, elini taşın altına koymak mevzu bahis olunca bahanelerin arkasına saklanıyorsan, eleştiri dilini makul seviyelerde tutacaksın ve hakaretten uzak duracaksın. işler durumda olan bir organizasyonun tercihine de saygı duyacaksın. o organizasyon ve içindekiler bunca seçim yenilgisine rağmen henüz 1 sene önce kemal kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığının devamı yönünde oy kullanmışsa, sen oturduğun yerden melih gökçek ve a haber'in hazına gelip atar yapmayacaksın.

konu hakkındaki uzun ama net fikrim budur.

özet isteyenlere: siyasi mücadelenin neferi olun, goygoycusu değil.
trilogy
toplumun yarısının sorgulamayan eğitimsiz din ile rahatca şekil verilebilen diğer dilimin ise 2 eşit parçada sesi çıkmayan ve gücü yetmeyen olarak bölünmesi.
mata10
3 tane ana sebep var

- akp'nin medyayi tamamen kontrol altina alip surekli insanlarin algilarini sekillendirmesi
- halkin cogunlugunun cehaleti ve aptalligi
- devletin kaynaklarinin surekli akp'nin oy oranini artiracak sekilde kullanilmasi ve muhalefet'e bu kaynaklarin kisilmasi
yarraminho bashievski
akp başarılı falan değil başarılı olması için rakamların konuşması lazım ama bu rakamlar ekonomide işsizlikte terörde iç ve dış siyasette etkililik ve diğer toplumsal sorunlardaki çözümle alakalı rakamlar.

Ve görünen o ki istatistikler hiç iç açıcı değil.

Ülkede bir grup kesimin onlara oy verip başa getirmesi onların başarılı olduğunu göstermez.düzenleme: eksik kelime
invincible54
Kolay kandırılma olayı sözkonusu değil arkadaşlar.Akp' nin başarısının temel nedeni "bizdencilik" anlayışıdır.Cahil olarak nitelendirilen insanların kurnaz olanları ülkeyi yönetiyor ve bu cahil insanlar bu yöneticilerde kendini görüyor.milyonlarca lira çalınıyor,seçimlerde oylar çalınıyor ama bu insanlara göre sorun yok çünkü "onlar bizden,yapıyorlarsa bizim için yapıyorlar sorun yok" diyorlar.
0 /

bunlar ilginizi çekebilir