ahmet davutoğlu

pencere
2013 yılında, yaşayan en değerli varlığım olan yeğenim reyhanlı'dayken olan terör saldırısını sırıtarak açıklayan bir şey. 3 saat hatlar kesilmişti o gün. allahtan benim yeğenim yaşıyor diyemeyecek kadar çok utanıyorum ölen 52 insanın ailesinden. o sırıtırken utanmıyordu.

başbakanlığı döneminde, ankara'da sivillere yönelik 3 terör saldırısından yarım saat farkla kurtulduğum kişidir. yaşadığımız için utanmaya gark eylediler bizi.

iyi bilmiyoruz. iyi bilmezdik.
pencere
dışişleri bakanlığı ve başbakanlığı dönemi ülkemizin en karanlık yılları olarak tarihe geçmiş kişidir. gerçi hala bu tarihin içinde sayılırız ve daha yazık ki önümüzdeki uzun yıllar direk olarak bu zatın aldığı kararlar ve oluşturduğu politikaların içeride ve dışarıda bedellerini ödeyeceğimiz zannındayım.

halkımızın ne doğusunda ne de batısında karşılığı olmayan eski bilim adamıdır. bu adamın muhalif blok içindeki liderler arasında yer almaya çalışması, şimdilerde çok doğru bir yönde giden muhalif hareketin sulandırılıp cıvıtılmasından başka bir işe yaramayacaktır.
tutzhee
başbakan olduğu dönem birçok fethullahçı'nın devlet içerisinde daha rahat kadrolaştığı yıllardır. öyle ki nevşin mengü'nün iddiasına göre konsolosluklara koyulan fethullahçılar ingilizce bilmedikleri için gelen yazıları ve gönderilmesi gereken yazıları bile düzenleyemiyorlarmış. acınası bir durum