23 haziran sonrası

jakoben
yarağa bakmamak, kaçabilmeyi sağlamadığı gibi orada olduğu gerçeğini de değiştirmiyor.konuşmak lazım bence. bilindiği üzere katakulli olacak öyle veya böyle alacaklar. chp'den beklenen tutumlar nedir merak ediyorum? oldu ki kaybedildi ki öyle olacak gibi... chp'nin ne yapmasını öneriyorsunuz ya da ne bekliyorsunuz?
the spook
chp bozguna uğradığı için bütün sayfalar binali capsleri ile dolacak. chp 4 yıl daha ağzını açamayacak ve çareyi, her ay düzenli olarak ysk'ya başvurmak olarak görecekler.
jakoben
bilindiği üzere 23 haziranda seçim yenilemesi yapılacak. ysk kararına göre seçimde hile yapılmadığı ifade ediliyor. yani seçim yenilenmesi sonucuna sebepsiz yere hükmetmek, halk iradesinin yok sayılması anlamına geldiği için ülkenin yarısını da tereddüt bile etmeden kafasına göre terörist ilan eden iç işleri bakanının komuta ettiği polis teşkilatı ve başka silahlı güçlerin 23 hazirandan sonra seçimden malum sonuç çıkması sonucunda sokaklarda bellerinde silahla gezmeye devam etmeleri suç değil midir? bu artık bir tür rehin alma ve esarete girmez mi? bunun sonucunda silahlı eylemler meşruluk kazanmaz mı? belki başka örgütler vardır bu sonucu bekleyen ve her türlü isyanda da halk bu örgütlerin arkasında durabilir. o zaman ne bok yiyecekler merak ediyorum.
2