2 temmuz 1993

deist imam
Ülkenin aydınlığının karanlığa dönüştüğü gündür.

(bkz:madımak katliamı)
(bkz:unutmadımaklımda)

Edit: yurdumun solcusunun bu katliamı hatırlatması ve bu katliamcı yavşaklara karşı her yerde mücadele etmesi bazı bit yavrularını rahatsız etmiş galiba. Kudurun ulan yavşaklar. Bu ülkede katliamlar yapan da katliamlara göz yuman da katliamlardan hesap soranlara karşı gelenler de cezasını çekecek bir gün elbette
dokuzkoydenkovulanadam
sol kitlenin olayın üzerini kene gibi sömürmesi inkar edilemez bir gerçektir.
yapılanı savunmuyorum savunamam ama yazdığım şey gerçektir.


bunlar her sene her zaman bir şeylerin hesabını sorar ama nerede tabii ki mc donals'da
fyodorwell
- gir içeriden yak olum ya.
- çok iyi görünüyo buradan haa.
- yakacan bunları böyle işte.
- bez olacak ki bez bez.
- aziz nesin içeride mi aziz nesin?
- çıkmıştır yaa..
- yakamıyorlar. Gaz maz hiçbir şey yok mu?
- bak yine öteberi atıyorlar hala. La yakın la yakın.
- allahım o senin ateşin.
- cehennem ateşi işte kafirlerin yanacağı ateş.

Unutsak ciğerimiz solsun or*spu çocukları.
anne boleyn
camiden çıktılar, ağızlarında tekbir sesleri...
"insanları" sırf alevi oldukları için, sırf kendi dini inançlarından olmadıkları için katletmeye, linç etmeye gittiler. onların sayısı çoğaldıkça insanlık azalıyordu.
katletmek istedikleri insandı, dışardakiler ise müslümandı ama insan olmadıkları kesindi.
asker geldi. asker kurtaracaktı, sırf mezhebi farklı olduğu için ya da dini inancı olmadığı için yakılmak istenen "masum insanları" kurtarmadı...
dışarıda gittikçe sayısı çoğalan, insanlığı kalmayan mahluklar "asker kafire kendini siper etmez" diye bağırdı. asker gerçekten de insanlığa kendini siper etmedi, korumadı,kurtarmadı!
yaktılar o masum insanları, canlı canlı! gülerek, eğlenerek, allah diyerek! çığlıkları duyuldu belki de içeridekilerin, dışarıdakiler ise "işte cehennem ateşinde böyle yanıyorsun" dedi...
lanet olsun, lanet.
dr blue
Allah diyip kafa kesen zihniyete ait yobaz or*spu evlatlarının ülkenin aydın kesimine karşı beslediği kini gözler önüne seren olayın gerçekleştiği tarihtir.
"Masum bir insanı gereksiz yere öldüren tüm insanları öldürmüş gibi olur" du hani?
atticus finch
milliyetçi - islamcı işbirliği ile yapılmış devlet katliamıdır.

öldürülenlerin tamamı alevi ve solcu aydınlardan, sanatçılardan oluşmakla birlikte, tc ve kontrgerilla ilişkisini, kürt sorununun kökenlerini araştıran akademisyenler de içerdeydi.
blackcat
Bu ülke ne katliamlar gördü . Neler yaşadı düşününce boğazıma bir yumru oturuyor. Ama madıma denince şöyle bir duruyorum .
Çok iyi hatırlıyorum ilk okula gidiyordum . Show tvnin eski logosu filan vardı. Akşam haberlerinde alevler içinde Madımak vardı. Sülü vardı bir takım politikacılar açıklama yapıyordu. O aralar Aziz Nesin'in hikayelerini okuyordum. Babam da çok severdi aziz nesini " dinsiz minsiz ama çok doğru konuşan bir adam " derdi. Bana o almıştı kitapları. Bildiğin hüzünlenmiştik. O alevler hala gözümün önünde . O alevler hala sönmedi , kafasında beyin olmayanlar o cehennem ateşiyle yaşamaya bizi de yaşatmaya devam ediyor.
Bir sihirli değnek gelse , şu ülkeyi herkesin birbirine saygı duyduğu , sevgiyle yaşadığı bir yere bile dönüştürse , tam şu anda. ne farkeder? Her şey unutulur ama sivas unutulmaz. Küçücük çocuklar , koskoca yürekli şairler , sanatçılar yakılarak öldürüldü. Kurşunla , sopalarla yüzyüze değil. Ülkenin , dünyanın gözü önünde , devletin desteğiyle yakılarak öldürüldü. o yakanların avukatları meclise girdi , milletvekili filan oldu. Dava zaman aşımına uğradı. Insanların diri diri yakıldığı yer kebapçıya dönüştürüldü. Bu kadar büyük bir haksızlığın olduğu coğrafya hiç bir zaman onmayacak.Hiç bir zaman bu lekeyi temizleyemeyecek. Sivas denince aklımıza Divriği , kızılırmak , medreseler gelmeyecek , hep onlar gelecek...
jakoben
burjuvanın baskı gücü olarak islamı harekete geçirmesinin tarihidir.cumhuriyet rejimine atılan ilk tekmedir.tek merak ettiğim o günden bu yana kontrolden çıkmış mıdır? paralarınızı koruyacaksınız, sömürünüzü sürdüreceksiniz diye her tarafa sıçrattığınız bu bok elinize yapışmamış mıdır?
ickial
en çok da o güzel insanları kurtarmakla görevli olan itfaiyenin, binaya merdiven dayayıp insanları pencereden çıkarıp tuttuğu gibi yere fırlatmasını, yerde tekmelemesini, yumruklamasını unutmayacağım.