15 temmuz

jakoben
fransız ihtilalinde halkın gazabından kaçan kralın meclisle iş birliği yapmaya razı geldiği tarihtir.monarşinin yıkıldığı tarih olarak da belirtilir bazı kaynaklarda. mustafa kemal'in fransa modeli devrimciliğini simgeleyen mesaj olarak 15 temmuz'da vuku bulan hain fetöcü o.*** ç.*** kalkışması bizlere atatürk'ün de (demek ki öyleymiş) fetöcü olduğunu öğrettiği tarih olmuştur.



“İhtilalci ve ihtilal kavramlarından, sadece sosyalist ve proletarya devrimini anlayan iddia makamı için, Atatürk, elbette ki devrimci (ihtilalci) değildir; evrimcidir. Bize ve tarihe göre, meselenin bu izah tarzı, en nazik deyimle, G. M. Kemal Atatürk'ün tarihî kişiliğini ve O'nun eseri olan Anadolu İhtilali'ni hiç ama hiç anlamamanın somut belgesidir. Ve G. M. Kemal Atatürk'ü bu şekilde değerlendirenler ne kadar Atatürkçülük iddiasında olurlarsa olsunlar onların Atatürkçülüğü, “gardrop” Atatürkçülüğünden öteye gitmez.

“Hayatın cilvesine bakın ki, onun açtığı yolda Milli Kurtuluş Bayrağını 1971 Türkiye'sinde dalgalandıran bizler, O'nun adına, O'nunla uzaktan yakından ilişkisi olmayanlar tarafından O'na ihanetle suçlanıyoruz.

“Gerçekten garip olan bu durum, asla bizi şaşırtmıyor. Bu, tarihin her döneminde hâkim sınıfların uyguladığı bir taktiktir. Ülkesinde dünyayı değiştiren, halkına ve ulusuna mal olmuş her ihtilalciyi, ölümünden sonra hâkim sınıflar (O'nun devrimci kişiliğini ve eylemini kendi sınıfsal çıkarları paralelinde tahrif ederek) O'nun izinde yürüyen devrimcilere karşı, kalkan olarak ileri sürerler. Bu, objektif bir olgudur ve bugüne kadar, sınıflar mücadelesinde, ilerici gerici mücadelesinde hep böyle süregelmiştir.

“Büyük Fransız Devriminde, karşıdevrimciler tarafından katledilmiş olan devrimci Marat, bir süre sonra, O'nun izinde yürüyen devrimcilere karşı, karşıdevrimin bayrağı olarak çıkartılmaya çalışılmıştır. Marat'ın izinde yürüyen Jakoben'lere (Robespier ve arkadaşlarına) karşı, tutucu Jirondenler, Marat'ı kalkan olarak kullanmışlardır. O'nun izinde yürüyenleri, O'nun adına, O'nu katledenler suçlamışlardır.

“Ülkemizde de bugün aynı oyun oynanmaktadır.

https://laiksozluk.net/thkpc-ve-kemalizm-savunmasi-mahir-cayan__121376/


Düzenleme: yazım.

zehir
ve Anlaşılan Oki Yaşadığı Ülkenin Kurucusuna, Olmadığını İddia Ettiği Ama Sahip Olduğu Özgürlü Ona Bahşedenlere O***** Ç***** Diyebilecek Kadar İleri Giden Fransız Orospusundan Doğma Onursuz Pisliklerde Var Bu Ülkede
3
jakoben
çok ilginç. şimdi salak o.*** ç.***nun teki atatürk e o.*** ç.*** dediğimi ima etmiş.ona ihanet eden p*çleri sike sike gebertebilmenin yöntemlerini didik didik görebilmek adına sinirimden arınıp meditasyon yapmak için boş bulduğum her vakitte anıt kabire gidip huzur bulan bana.bir adminde yazdığım yazıyı düzenlemiş tabi neye dayanarak yaptıysa..bu yazının amacı atatürk'e ve yolundan gidenlere devlet eliyle açıkça o.*** ç.*** diyenleri ima etmekti.görüyorum ki siz onlar dese olur biz demeyelim saygı duruşu pozisyonundasınız hala.hayırlı işler.
zehir
Dahada İlginci Kurduğu Cümlenin Ne Anlama Geldiğini Bilmeyen O.... Ç....nun Tekide Kendi Kurduğu Cümlenin Ne Anlama Geldiğini Kendisi Bilmiyor Ama Yazmak İçin Yazmış.

Belki Anlar Kurulan Cümle Şu Kıt Zekalı Godoş. Burda Yalnış Anlaşılacak Bir Durum Yok. Kasıt Var.
.....
.....
mustafa kemal'in fransa modeli devrimciliğini simgeleyen mesaj olarak 15 temmuz'da vuku bulan hain fetöcü o.*** ç.*** kalkışması bizlere atatürk'ün de (demek ki öyleymiş) fetöcü olduğunu öğrettiği tarih olmuştur.
......
......
1