14 mayıs 2018 israil'in gazze katliamı

jakoben
emperyalistler geldiler müslümanlara para ödediler kameralar önünde öpüştüler bile. müslümanlar (artık bu kelimenin sonunu resmi olarak mallar diye değiştirsek mi ? bu meşrulaştı diye düşünüyorum) başlarına seçtikleri insanların paraları kendileri için tokatladığını gelişemeyen ülkelerinin durumundan ve değerlerinin hiç edildiğinden anlamış olsalar gerek fakat çok geç oldu. bugün emperyalistler kırk küsür insanı öldürdü ve kurdale ile açılış yaptı.lanet...ülke çok tanıdık geliyor aq
sophos
İsrail'in Filistin halkına gösterdiği büyük şiddetin hiçbir haklı yanı olmadığı gibi Filistinlilerin İsrail hükumetine saldırması teröristlik değildir. Anti emperyalist bağımsızlık savaşıdır. Burada İsrail'i savunanların genel argümanı Filistin'in topraklarını satmış olmasıdır. Bunu halka yaftalamak tamamen saçmalıktır ki bu insanlar Mondros'a karşı gelen Atatürk'ün de bu antlaşmayı yok sayıp Kurtuluş Savaşı'nı başlatmasını örnek alamazlar. Çünkü İsrail'in uyguladığı bu zulmü haklı görenlerin bu düşüncelerinin asıl sebebi Arap halkına, İslam'a ve özellikle Türkiye'de bu olaya tepki gösteren genel kitleye duydukları nefretten dolayı oluşuyor.

özet: museviler de müslümanlar kadar yobazdır, sadece onlardan akıllıdırlar ve bunu kötü yönde kullanırlar ayrıca seküler gözükürler. zulüm edilen halk araplar olduğu için yahudileri savunmak aptallıktır, arapların bir gün uyanması dileğiyle.
moskovakurdu
Düşüncem şu yönde; Israil'i seviyorum, içimdemi bu sevginin bir anlamı yok. Sebepsiz yere yaptığı bu katliamlar bir hayli canımı sıkıyor ve moralimi bozuyor. Geçmişte yapılan yanlışların ne yazık ki telafisi olmuyor. Yaşın yanın da kuru da gidiyor. Tek temennim filistin halkının özgürlüğü ve tam bağımsız ülkesi.